Petnaestak iznimno kvalitetnih radnih sati tijekom proteklog vikenda ostvarili su Fužinama polaznici radionice kreativnog pisanja riječke udruge Faro koja je za ovaj goranski literarni vikend angažirala sjajnog hrvatskog književnika Zorana Žmirića.
Nena Blažević, predsjednica udruge Faro, kaže nam kako je ova udruga s radionicama krenula nedugo nakon EPK Rijeka 2020 te »usmjerava i osvjetljava« put onima koji se žele baviti književnošću, i to uz pomoć kvalitetnih autora kakav je Zoran Žmirić.
Sudionike ovog fužinskog vikenda kreativnog pisanja na početku je i na kraju njihova rada pozdravio i načelnik Općine Fužine David Bregovac.
– Drago mi je da su svi zadovoljni, a ne moram ni govoriti da su kod nas uvijek dobrodošli. Čast je ugostiti ljude iz drugih sredina, kao i autora kakav je Zoran Žmirić. Svakako ćemo i u budućnosti pomoći ovakvim aktivnostima u koje će se u budućnosti, nadam se, uključiti i domaći ljudi, rekao je načelnik Bregovac.
Cijeli članak možete pročitati ovdje.